SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fat 12433470
nr 1243 3470
Fat
med hänklar, nysilver. Vapensköld. 1900-tal, Längd: 28 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 mars 2019
kl 20:45:35
25/3 12:23:03
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.